Jak technologie
AgroScan funguje?

Zachytíme a diagnostikujeme problémy nejen na poli, ale i v lese. Změříme pozemky i stavby. Jak přesně to v AgroScanu děláme?

Od přeletu k multispektrální mapě

1

Monitoring pole

Domluvíme se, kdy nad vaším polem přeletíme. Plně automatizovaný dron s multispektrální kamerou zachytí pozemek s kvalitou až 3 centimetry.

2

Zpracování

Software seskládá tisíce fotek do jednotného obrazu a vytvoří podrobnou ortomozaickou mapu s vegetačními indexy a modelem povrchu pozemku.

3

Analýza a diagnostika

Zpracovaná data zanalyzujeme a zhodnotíme. Zvizualizujeme stav porostu podle stádia růstu a stresu pomocí nasnímané úrovně chlorofylu v rostlinách. Odhalíme kondici plodin a pokud analýza ukáže problematické oblasti, doporučíme kontrolu na místě.

4

Představení výstupů

Nemusíte se vyznat v multispektrálních mapách. V AgroScanu vám řekneme, co výsledná data a hodnoty znamenají, abyste jim dobře rozuměli. V mapě popíšeme nedostatky pole. Po celý hospodářský cyklus budeme po vašem boku.

5

Návrh řešení

Sami jsme zemědělci a víme, jak to na polích chodí. Naši technologii jsme si první otestovali na svých pozemcích. Navrhneme řešení podle zjištěných problémů.

6

Provedení

Po konzultaci s vámi vytvoříme aplikační mapu a data nahrajeme do navigačního systému vaší zemědělské techniky.

Komplexní výstupy

Pro snazší rozhodování máte k dispozici několik vrstev.

Ortomozaická mapa a vegetační index

Ortomozaická mapa se skládá z tisíců fotek z dronu poskládaných do jedné mapy s rozlišením až 2 cm/px. Tím se minimalizuje zkreslení plochy. Ortomozaika tvoří základ, z kterého se generují další data.

Vegetační indexy slouží k rozeznání zdraví a vegetační fáze rostlin. Fungují na odrazivosti světla v různých spektrech. Zdravé rostliny odráží zelené a blízké infračervené světlo. Multispektrální kamera ho umí zachytit a podle toho pozná, v jaké formě a životní fázi se rostlina nachází.

Digitální model terénu

Díky digitálnímu modelu terénu zemědělec minimalizuje půdní erozi pomocí půdoochranných technologií – například směrem setí rostlin.

Anotační vrstva

Tato vrstva vám pomůže se v mapě vyznat. Zaznamenáme do ní všechny problematické oblasti nebo anomálie na pozemku. Poradíme, na která místa byste měli zaměřit konkrétní přípravky.

Aplikační mapa

Vytvoříme aplikační mapu na základě stavu porostu. Domluvíme se na druhu a dávce hnojiva a aplikační mapu nahrajeme do vaší zemědělské techniky. Ta pak bude přípravky automaticky dávkovat.

Hranice pozemku s geodetickou přesností

Upravíme hranici půdního bloku na 3 centimetry přesně. Tedy mnohem přesněji než satelitním snímáním. Dopodrobna poznáte hranice svého pole a budete moct obhospodařovat celou jeho plochu. Podklady obstojí i při kontrole pozemkových agentur.

Nezvládne
tohle i satelit?

Satelity stály u vzniku principu precizního zemědělství. Potíž je, že ve skutečnosti tak precizní nejsou. Snímají vaše pole z velké výšky a musí brát v potaz počasí. Výsledkem je nepříliš přesný snímek pole, někdy s nepřesností na několik metrů, a pokud mu zrovna do cesty vletěl mrak, část pozemku vůbec na snímcích neuvidíte.

Ortomozaická mapa AgroScan (1 cm / px)
Satelitní snímek

Proč AgroScan?

Skutečně precizní zemědělství

Skutečně precizní zemědělství

Rozlišení na několik centimetrů

Na oblačnosti nezáleží

Na oblačnosti nezáleží

Žádné fotky pole zahaleného mraky

Detailní snímky problémových míst

Detailní snímky problémových míst

Dodáme detailní fotky míst, kde najdeme potíže

Přesněji zaměříte prostředky

Přesněji zaměříte prostředky

S precizností jde ruku v ruce preciznější cílení péče o pole

Všechna data na jednom místě

Všechna data na jednom místě

Dodáme kompletní report o vašem poli

Poradíme, jak dál

Poradíme, jak dál

Navrhneme plán a vyřešíme problémy

Hospodařte efektivněji.Spojte se s námi

Domluvíme se na nejlepším postupu pro snímání vašeho pole.